Jezioro Resko

Jezioro posiadające słodką jak i słoną wodę. Rzeka Rega dawniej płynęła bezpośrednio przez jezioro, obecnie tzw. Stara Rega zasila jezioro. Dzięki kanałowi łączącemu jezioro z morzem, występuje zjawisko cofnięcia wody przez wysoki poziom morza. Przy takiej różnorodności wód, występują gatunki ryb charakterystyczne dla akwenów słodkich jak i słonych.

Powierzchnia Jeziora Resko to 5,77 km², głębokość 2,6 metrów, a położenie lustra wody jest na 0,30 m n.p.m. Jezioro w pewnym stopniu zarośnięte jest trzciną, szczególnie część brzegowa. Woda niemal stojąca, bowiem jedyny odpływ jest skuteczny w przypadku niskich stanów morza. W północno-wschodniej części znajduje się przystań jachtowa z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Akwen o wielkości niespełna 6 kilometrów kwadratowych, do którego wpływają zarówno słodka rzeka Stara Rega, jak też słony Bałtyk, przez kanał łączący jezioro z morzem. Zjawisko cofnięcia wody zapewnia sporą bioróżnorodność, co cieszy amatorów wędkarstwa. Miłośnicy innych sportów wodnych, w tym windsurfingu i żeglarstwa, również mogą skorzystać z uroków Reska.

Jezioro Resko warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz