Dlaczego na wczasach w Dźwirzynie nie zaszkodzi wybrać się do Dziwnowa

Szybki rzut oka na mapę: Dziwnów dzieli od Dźwirzyna jakieś 40-45 kilometrów w linii prostej. Wniosek może być tylko jeden - jeśli planować taką wycieczkę, to najlepiej od razu na cały dzień. Godzina jazdy w jedną stronę to nie w kij dmuchał, lecz dla najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu z pewnością warto. A Park Miniatur i Kolejek to nie jedyna polecana atrakcja, jaka tutaj czeka.

First things first: parków rozrywki z wyraźnym walorem edukacyjnym nad polskim morzem jest dostatek, lecz bodaj żadne nie może się równać z tym dziwnowskim. Wizyta w Parku Miniatur i Kolejek to jedyna w swoim rodzaju lekcja historii i geografii, połączona z potężną porcją beztroskiej zabawy. Nic dziwnego, że atrakcję poleca zdecydowana większość jej gości. Czemu tak się dzieje?

Ogromnym atutem parku są liczne i pomysłowe atrakcje dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu wszyscy spędzają czas razem i świetnie się bawią. A przy okazji poszerzają horyzonty. Za część dydaktyczną Parku Miniatur i Kolejek odpowiadają przede wszystkim modele wszystkich latarni (i jeszcze paru innych zabytków) z polskiego wybrzeża. To bardziej atrakcja dla dorosłych, ale ciekawskie świata dzieci też ją polubią. Wszelako maluchom mocniej przypadną do gustu inne rzeczy.

Najciekawsze atrakcje, jakie Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie przygotował dla małoletnich, powiązane są w ten czy inny sposób z pociągami. Po pierwsze gigantyczna, terenowa makieta, po której niestrudzenie pędzą zabawkowe (w stylizacjach bajkowych i realistycznych) składy, cieszące również dorosłych. Wielką atrakcją dla dzieci jest także pasażerska Kolejka Parkowa w wersji mini, z dymiącym parowozem w wiodącej roli. Nie można też zapominać o placu zabaw oraz pysznych gofrach i lodach w miejscowej kawiarence.

Prawdziwie intrygująco wygląda program atrakcji dla grup zorganizowanych. W Parku Miniatur i Kolejek umówione uprzednie kolonie, zielone szkoły etc. mogą liczyć na kilka ekstra rzeczy. Praktyczne zajęcia z modelarstwa, wciągające gry i zabawy inicjowane przez animatorów, artystyczne występy (w taki bądź inny sposób związane z tematyką parku),a na koniec wspólne ognisko… Brzmi kusząco, nieprawdaż? Wystarczy z Dźwirzyna obrać drogę na Trzebiatów (DW 109),a następnie skręcić w stronę Międzyzdrojów (w DW 102) i w samym Dziwnowie wjechać w drugą w lewo zaraz za długim, charakterystycznym mostem zwodzonym (w ul. Marynarki Wojennej).

Inne polecane atrakcje z Dziwnowa to m.in. Muzeum Rybołówstwa, całkiem duży port, rejsy turystyczne statkami korsarskimi, Aleja Gwiazd Sportu z odtworzonymi trofeami z najróżniejszych imprez i jeszcze wiele, wiele innych.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 12:22:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz