Dźwirzyno - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Zachodniopomorskie Dźwirzyno póki co nie może się pochwalić jakąś szczególnie korzystną renomą wśród uczestników młodzieżowych i dziecięcych kolonii. Niewielkie miasteczko właściwie wszystkie swoje walory turystyczne zawdzięcza nadmorskiemu położeniu. Opiekunom grup zorganizowanych nie jest łatwo ułożyć taki program pobytu, aby w atrakcjach na zieloną szkołę znalazło się coś więcej niż codzienne wyjścia na plażę, połączone z rozmaitymi grami, zabawami czy odrobiną sportowej rywalizacji. Wystarczy jednak spojrzeć kawałek dalej poza miasteczko, aby przed wycieczkami szkolnymi i innymi gromadkami dzieci otworzyły się o wiele ciekawsze możliwości.

Na Dźwirzyno z pewnością nie narzekają ci, którzy w ostatnich latach trafili tutaj całą grupą zorganizowaną na jakiś sportowy obóz. Trzeba przyznać, że warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu zielone szkoły mają tutaj całkiem niezłe. Morski port o charakterze rybackim i turystycznym, a do tego niezwykle malownicze Jezioro Resko, nad którym funkcjonują przystań i wypożyczalnia sprzętu - atrakcji dla wodniaków ewidentnie nie brakuje. Kolonie nastawione na inne dyscypliny też powinny być zadowolone, a to dzięki gminnemu Centrum Sportu i Rekreacji. Uczniowie ze szkolnych wycieczek mają tutaj do dyspozycji m.in. różnorodne boiska, korty tenisowe, zadaszoną halę, skatepark, tor minigolfowy i jeszcze kilka innych rzeczy.

Pytanie tylko, co poza tym mogą robić dzieciaki z zielonych szkół w Dźwirzynie? Urządzać dyskoteki czy przeczesywać piasek w poszukiwaniu okruchów bursztynu w ramach dziwacznych chrzcin na koloniach? Toż to sztampa, zwłaszcza że dookoła nie brakuje innych możliwości. Jak choćby wypadu do pobliskiego Kołobrzegu, w którym szkolną wycieczkę można zabrać m.in. do oceanarium, kilku oddziałów Muzeum Oręża Polskiego czy zespołu zabytkowych fortów, pamiętających jeszcze XVII wiek. A to tylko podstawowe atrakcje, które wybierające się do miasta grupy zorganizowane winny mieć na oku.

Najciekawsza kolonia dla dzieci i młodzieży będzie wtedy, kiedy aktywny wypoczynek, niezobowiązującą zabawę i szczyptę pożytecznej nauki uda się połączyć w harmonijną całość. Bez wątpienia takie rzeczy zielonym szkołom zapewni wypad do Dziwnowa i tamtejszego Parku Miniatur i Kolejek. Wprawdzie to ponad 40 kilometrów od Dźwirzyna, lecz charakter tego miejsca i jego atrakcje sprawią, że nikomu ze szkolnej wycieczki nie przyjdzie nawet do głowy, żeby narzekać na trudy podróży. Potężna i szczegółowa makieta kolejowa, ponad kilometr torów, cieszące oko małe pociągi, plac zabaw, mini-kolejka pasażerska, a na dokładkę niezwykle realistyczne modele polskich latarni morskich, okraszone i pasjonującymi opowieściami przewodników. W zorganizowanej grupie będzie jeszcze ciekawiej, niż poznając wszystkie zakamarki parku na własną rękę.

Jak widać oferta atrakcji, jaką koloniom i innym szkolnym wycieczkom przedstawia samo Dźwirzyno, jest cokolwiek monotematyczna. W celu zapewnienia grupom zorganizowanym (najczęściej składającym się z dzieci i młodzieży) rozrywki nieco innej niż to, czego po bałtyckim kurorcie spodziewają się wszyscy, trzeba trochę pojeździć po wybrzeżu. Jeśli tylko opiekunowie i organizatorzy wyjazdu staną na wysokości zadania, to zielona szkoła nad morzem dostarczy bardzo szerokiej palety wrażeń.

Dodano: 2017-02-06 15:55:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz